5 pomysłów na ręcznie robione dekoracje świąteczne

Lada moment, w sklepach i galeriach handlowych, na dobre rozpocznie się okres przedświąteczny. Jednak, zamiast wydawać duże kwoty na gotowe świeczniki, wianki, lampiony i dekoracje, można przygotować je samodzielnie w domu. Poniżej 5 propozycji, z których możecie czerpać pełnymi garściami.

Pomysł pierwszy: kalendarz adwentowy

Nic prostszego jak przygotowanie dowolnie ozdobionych 24 kopert. Forma, kolor, zawartość i wielkość dowolna. Wykorzystaj materiały z domu - tekturę, pudełko, kolorowy papier, sznurek, gałązkę… koperty możesz ustawić w pudełku lub powiesić je na gałązce.

Pomysł drugi: ekologiczna choinka

Do wykonania ekologicznego drzewka bożonarodzeniowego potrzebne będą: wysuszone gałązki, sznurek i kilka zielonych gałązek. Gałązki ścinamy do odpowiedniej wielkości i układamy od największej do najmniejszej w jednakowych odstępach. Następnie przyczepiamy je sznurkiem, budując kształt choinki. Dekorujemy zielonymi gałązkami jodły lub świerku.

Pomysł trzeci: świąteczny wianek

Do wykonania świątecznego wianka potrzebne będą: gałęzie świerku lub sosny, drut. Doczepiaj gałęzie do siebie formując okrąg. Jak nabierze zamierzonego kształtu i wielkości wykończ dekoracją. Możesz dodać liście eukaliptusu i gotowe!

Pomysł czwarty: filcowe bombki

Delikatne, filcowe bombki to nie tylko idealne rozwiązanie dla rodzin z malutkimi dziećmi, ale także dla posiadaczy kotów, które uwielbiają wspinać się po drzewkach. Wykonanie niezwykle proste. Potrzebujesz filc, nożyczki, ozdoby, formę z tektury. Wycinamy bombki z formy, dekorujemy. Zawieszamy na drzewku.

Pomysł piąty: dekoracja stołu

Styl wystroju stołu w ten magiczny czas zależy od naszego gustu, stylu mieszkania, mody, trendów. Najważniejsze - pamiętajmy, aby był spójny i kompletny. Zainspirujcie się naszym zdjęciem.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM