Home staging…
Co oznacza ten termin? Jak to się „robi”?

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub najmu w możliwie najkrótszym czasie i przy możliwie najniższym nakładzie finansowym. Technika ta polega na depersonalizacji danej przestrzeni i nadaniu jej neutralnego charakteru, który ma potencjał trafić w gusta szerokiej grupy odbiorców. To odpowiednie wykorzystanie potencjału nieruchomości, nadanie funkcjonalności, określenie profilu nabywcy.

Pamiętajmy, że klient ocenia nieruchomość w ciągu kilku sekund, dlatego niezmiernie ważne jest, aby wyglądała jak najlepiej.

Skutecznie przeprowadzony proces home stagingu buduje przestrzeń, z którą klient wiąże się emocjonalnie, dobrze się w niej czuje, chce w niej zamieszkać.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego należy szczególnie zadbać o wejście do domu - uporządkowanie jej, udekorowanie kompozycją florystyczną lub meblami. Zazwyczaj mieszkanie lub dom wystawiony na sprzedaż wymaga przeprowadzenia drobnych napraw technicznych, uporządkowania, pochowania zbędnych, personalnych rzeczy. Niektóre wnętrza koniecznie należy odświeżyć, zmienić kolor na ścianach, odpowiednio ustawić punkty świetlne, poprzestawiać meble, nadać funkcjonalność odpowiednim pomieszczeniom. Bardzo ważne są dodatki dekoratorskie, takie jak: nowe zasłony, dywany, obrusy, pościel, lustra, obrazy, zastawy, książki, dekoracje florystyczne. Nie możemy zapomnieć o balkonie i tarasie. W home stagingu dbamy nie tylko o zmysł dotyku i wzroku, ale także zapachu, ustawiamy świeże, cięte kwiaty, podajemy ciastka i kawę. W tak przygotowanej nieruchomości szybko zamieszka nowy nabywca :)

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM