Urządzasz mieszkanie/dom w stylu loft? Zobacz, co je zdobi…

Aranżacje w stylu industrialnym, za sprawą swojej wyrazistości i niepowtarzalnego klimatu, są coraz częściej wybierane przez inwestorów. Jeżeli także Tobie bliska jest ta stylistyka, zobacz, w jaki sposób możesz urządzić swoje wnętrze.

Najważniejsze cecha wnętrza w stylu loft - cegła

Inspiracja architekturą przemysłową – tak mocno widoczna w loftowych wnętrzach – przejawia się w wysuwaniu na plan pierwszy ścian pomieszczenia. Stają się one chropowate i niejednorodne za sprawą czerwonej cegły. Jej, dość surowy, wygląd staje się przyjemniejszy dla oka za sprawą odpowiedniego oświetlenia – łagodnego światła lamp umieszczonych na różnych wysokościach i oświetlających różne dekoracje. Każdy projektant wnętrz zwraca uwagę również na meble, które w stylu industrialnym zyskują prosty, wręcz techniczny, wygląd. Metalowe podstawy lamp, stołów kreślarskich i krzeseł fabrycznych budują dość ciężki, specyficzny klimat.

Beton architektoniczny – modny element industrialnego wnętrza

Patrząc na obecne trendy z zakresu projektowania wnętrz, nie sposób nie zauważyć, że we współczesnym stylu industrialnym w mieszkaniach coraz odważniej pojawiają się beton architektoniczny na ścianach i podłogi z żywicy epoksydowej. Beton architektoniczny występuje zwykle albo pod postacią tynku, płytki ceramicznej, albo w formie modnej fototapety.

Cieplejsze dekoracje, oświetlenie, detale

Aby pomieszczenie mieszkalne nie było zbyt surowe i zimne w wyrazie, projektant zazwyczaj zestawia je z bardziej przytulnymi elementami, między innymi lampami wyposażonymi w żarówki o ozdobnych żarnikach, ale także sofami w intensywnym kolorze, najczęściej dojrzałej żółci, butelkowej zieleni lub czerwieni. Od czasu do czasu spotkać też można elementy ozdobne w postaci rowerów, neonów, starych szyldów oraz drewnianych sfatygowanych beczek i skrzyń. W obecnych trendach projektanci wnętrz sięgają jedynie po detale zaczerpnięte ze stylu industrialnego i umiejętnie łączą je z innymi, znacznie cieplejszymi, dodatkami. W ten sposób tworzą przestrzeń optymalną dla domowników.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM