Projekt wnętrza. Co to oznacza w praktyce?

Określenie „projekt wnętrza” kojarzy się z tysiącem dokumentów, licznymi mailami, telefonami, spotkaniami, zakupami i negocjacjami. Brzmi dość poważnie!

W naszej pracowni dbamy o komfort i czas naszych klientów. Staramy się, aby cały proces przebiegał jak najszybciej i zakończył się realizacją zgodną z założeniami. Prowadzimy projekty kompleksowo, ale zajmujemy się także poszczególnymi jego etapami.

Od czego zaczynamy?

Zaczynamy od spotkania zapoznawczego i analizy potrzeb. W przyjaznej atmosferze poznajemy się, omawiamy stan zastany mieszkania bądź domu, wsłuchujemy się w oczekiwania, preferencje i założenia naszych klientów. Rozmawiamy o barwach, fakturach, o tym w jakim stylu i wśród jakich przedmiotów czują się komfortowo. Przeprowadzamy inwentaryzację, czyli mierzymy wszystko co będzie nam potrzebne do dalszej pracy.

Co dalej?

Następnie powstaje opisowa koncepcja zmiany. Nasi projektanci tworzą dwie propozycje układu funkcjonalnego pomieszczeń, tzw. rzuty 2d i 3d, czyli rysunki techniczne aranżacji wnętrz w skali 1:50. Równocześnie powstają dwa moodboardy, czyli tablice przedstawiająca zakres kolorystyczny, propozycję planowanych faktur, materiałów wykończeniowych, mebli, dekoracji, opraw oświetleniowych.

Posiadając gotową koncepcję zmiany, propozycje układu funkcjonalnego, moodboardy, ponownie spotykamy się z klientami i szczegółowo omawiamy nasze pomysły, wspólnie szukamy odpowiedniego układu, stylu i charakteru wnętrza.

Wybieramy ten jeden właściwy.

A co po wyborze odpowiedniej wersji?

W dalszej kolejności, w miarę potrzeb, powstają rysunki wykonawcze, czyli kompleksowa dokumentacja: rzuty wyburzeń i dobudów, rzuty posadzek i sufitów, rzuty elektryki - punkty oświetleniowe, łączniki, gniazda, wytyczne wodnokanalizacyjne i C.O., a także przekroje pomieszczeń. Opisujemy także szczegółową aranżację kolorystyczną i materiałową wraz z dokładnym opisem wykończenia ścian. Dobieramy meble i dodatki dekoracyjne, sporządzamy także listę zakupową, w skład której wchodzi zdjęcie, adres sklepu i cena towaru.

W czym jeszcze uczestniczymy?

Jeszcze przed realizacją spotykamy się z wykonawcami, robimy zakupy za lub wspólnie z klientami.

Czas zmian…

Realizując nasze projekty, szczególną uwagę przywiązujemy do jakości wykonania, dlatego pracujemy tylko ze sprawdzonymi ekipami. Prowadzimy także usługę nadzoru autorskiego, która polega na dopilnowaniu wykonawców w zakresie realizacji i zgodności z projektem. Ilość wizyt podczas projektu ustalamy zawsze indywidualnie.

Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów na każdym etapie procesu.

Zapraszamy do współpracy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM