Czy warto zainwestować
w garden staging?

Nasza odpowiedź - to zdecydowane TAK.

Garden staging to profesjonalne przygotowanie działki, ogrodu, balkonu lub tarasu do możliwie najszybszego i najbardziej rentownego sprzedania lub wynajęcia danej nieruchomości.

Czy wiecie, że właściwe przygotowanie działki podnosi jej wartość nawet o 20%, a ogrodu, balkonu czy tarasu o więcej niż 5%. Tyle statystyka…

Dlaczego garden staging ma aż tak wysokie przełożenie na wartość nieruchomości? Dzieje się tak dlatego, że nadal kupujemy oczami. Efekt pierwszego wrażenia jest niezwykle ważny dla naszego etapu podejmowania decyzji. Uporządkowana przestrzeń, ozdobiona kwiatami i zielenią, małą architekturą ogrodową, dobranymi meblami i oświetleniem jest gwarantem sukcesu. Czujemy się w niej komfortowo, chcemy zatrzymać się na dłużej. Jest nam łatwiej wyobrazić sobie, że dana nieruchomość jest już nasza, że w niej spędzamy czas, odpoczywamy, relaksujemy się.

Zanim powstanie finalna realizacja, niezmiernie ważne jest zwrócenie uwagi na sytuację wyjściową: jakie jest położenie terenu, gleba, sposoby nawadniania, jakie rosną rośliny. Czy musimy wykonać jakieś prace remontowe? Czy należy oczyścić elewację zewnętrzną lub ogrodzenie, a może należy je zbudować. Dopiero znając te parametry dobieramy odpowiednie rośliny, meble ogrodowe, oprawy oświetleniowe, akcesoria dekoracyjne. Jeśli wskazane, to wykonujemy prace budowlane, rozprowadzamy nawadnianie i oświetlenie. Następnie wykonujemy nasadzenia i dekorujemy przestrzeń. Pamiętajcie, że prace ogrodowe jednoznacznie połączone są z kalendarzem, dlatego warto tak je zaplanować, aby nie zaburzyć rytmu rozwoju roślin. Kolejną kluczową sprawą jest estetyka i styl wnętrz ogrodowych. Zawsze radzimy, aby był spójny z otoczeniem i z wnętrzem danej nieruchomości.

Instytut Wnętrz | Projektowanie wnętrz, Home Staging, Metamorfozy, Warsztaty, Konsultacje projektowe, Aranżacja wnętrz, Garden Staging, Warszawa Instytut Wnętrz | Projektowanie wnętrz, Home Staging, Metamorfozy, Warsztaty, Konsultacje projektowe, Aranżacja wnętrz, Garden Staging, Warszawa

Zdjęcia przed i po garden stagingu ogrodu przy domu wystawionym na sprzedaż

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM