Dekoracje Wielkanocne - na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać

Wielkanoc to dla wielu z nas początek wiosny, czas nowej energii i eksplozji kolorów.

Przygotowanie dekoracji wielkanocnych zacznij od zaplanowania stylu, w jakim chcesz przystroić swój dom. Spójna, harmonijna stylizacja całego otoczenia dodaje uroku. Przekonasz się!

Mamy wrażenie, że w tym roku króluje różnorodność - poprzez pastelowe, delikatne barwy, aż po butelkową zieleń, granat, pomarańcz, zarówno motywy florystyczne, jak i ze świata zwierząt, srebro i złoto. Łączą się i przenikają wzajemnie. W naszych aranżacjach podążamy za modą, ale najważniejsze, abyś to Ty dobrze się czuł/a w ten magiczny czas.

Spójrz na przestrzeń, jaką chcesz przystroić okiem dekoratora. Co widzisz? Stół, lampa, okno, parapet, drzwi wejściowe, ściana… Każde miejsce daje inne możliwości.

Aranżacja stołu ma duży wpływ na to, jak zapamiętamy święta. Pełen wiosennych motywów zaprasza do dłuższego biesiadowania. Wykorzystaj żywe kwiaty i gałązki drzew, szczególnie wierzby. Ustaw je w wazonach lub rozłóż na stole. Zrób małe bukieciki. Aranżacja stołu to nie taka łatwa sprawa. Pamiętaj o proporcjach, ozdoby nie mogą zająć zbyt dużej powierzchni, zostaw miejsce na potrawy.

Pisanki wielkanocne, donice z żywymi kwiatami - przygotuj je wcześniej i znajdź na nie odpowiednie miejsce.

Fantastyczną dekoracją świąteczną jest wierzbowy wianek. Złóż gałązki i uformuj wianek. Można go powiesić w oknie, na drzwiach lub na ścianie, zdobiąc kwiatami, jajeczkami czy piórkami.

Pamiętaj o detalach, o powtarzającym się rytmie.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM